May 25, 2022

मदरसालाई समावेश गरि बजेट दिएकोमा लुम्बिनी प्रदेश सरकारको प्रसंशा :- विज्ञप्ति सहित

कपिलवस्तु, माघ २०

लुम्बिनी प्रदेश सरकारले आ.व.०७८/७९ को वार्षिक कार्यक्रममा लुम्बिनी प्रदेश भित्र रहेका अल्पसंख्यक मुस्लिम समुदायका समुदायिक विद्यालय (मदरसाहरु) छनोट गर्दा मापदण्ड पुर्याएर निष्पक्ष र समावेशी रुपमा छनोट गरि कक्षाकोठा निर्माणको लागि उपलब्ध गराएको वजेटको प्रशंसा गर्दै राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालका पदाधिकारीहरुको हस्ताक्षरमा एक प्रेस विज्ञप्ति जारी गरेको छ उक्त प्रेस विज्ञप्तिमा नेपालमा बसोवास गर्ने अल्पसंख्यक मुस्लिम समुदाय हरेक दृष्टिकोणले पछाडि परेको देखिन्छ। त्यस माथि पनि शैक्षिक अवस्था अत्यन्त नाजुक अवस्थामा छ।नेपालमा रहेका अधिकांस मदरसाहरु चन्दा दान र सहयोग बाट संचालित छन।यसमा नेपाल सरकारको ध्यान गएको देखिदैन।यसै अवस्थालाई मध्यनजर गरि लुम्बिनी प्रदेश सरकारले आ.व.०७८/०७९ को वार्षिक कार्यक्रममा सामुदायिक विद्यालयहरु लाई कक्षाकोठा निर्माणको लागि अनुदान रकमको व्यव्स्था गरेको छ। जस अनुसार विद्यालय छनोट भई नामावली समेत प्रकाशित भै सकेको छ। विद्यालय छनोट गर्दा मापदण्ड पुर्याएर निष्पक्ष र समावेशी रुपमा छनोट भएको देखिन्छ। जसले गर्दा मदरसा संचालकहरुलाई केही राहत र हौशला प्रदान भएको र यस्ता कार्यक्रमहरु हरेक बर्ष आउने अपेक्षा गर्दछौ।तसर्थ शैक्षिक क्षेत्रमा लोकप्रिय कार्यक्रम ल्याउने लुम्बिनी प्रदेश सरकार माननीय मुख्यमंत्री ज्यु, माननीय शिक्षा,विज्ञान,युवा,तथा खेलकुद मंत्री ज्यु प्रति विशेष आभार प्रकट गर्दछौ र यसै गरि केन्द्र सरकारले पनि समावेशी रुपमा शिक्षा क्षेत्रमा वजेट विनियोजन गरोस भन्ने कामना सहित यो प्रेस विज्ञप्ति प्रकाशित गरिएको छ। भन्ने उल्लेख रहेको छ र उक्त प्रेस विज्ञप्तिडा अब्दुल गनी अलकुफी-अध्यक्ष राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालमौलाना मशहुद खां नेपाली – महासचिव राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालशैख जैस मक्की- उपाध्यक्ष राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालमौलाना जहीर अहमद बरेलवी- सदस्य राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपाल मोहम्मद मुस्लिम- सदस्य राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालजाहिद आजाद झण्डानगरी- प्र.सल्लाहकार राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपाल अब्दुल सलाम- सदस्य राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपाल तारिक रियाज-सदस्य राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपाल नियाज़ अहमद देवबन्दी- सदस्य राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपाल मोहम्मद अजीज- सदस्य राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपाल मौलाना‌ हस्मत अली कादरी- मदरसा फैजे मुस्तफा अतिकीया इन्तेखाब अहमद खां- अध्यक्ष नेकपा (एस) कृष्णनगर नगरसमितीमो. कैफ खान- सल्लाहकार नेकपा (एस) कृष्णनगर नगरसमिती सद्दाम हुसेन- सदस्य नेकपा(एस) कृष्णानगर नगरसमिती मौलाना अब्दुल नुर- सदस्य राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपाल मेघनाथ ढकाल- वरिष्ठ सलाहकार राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालअब्दुफल रउफ- सदस्य राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपाल शाहिद अजीज- सदस्य राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालशहबाज खान- प्रेस सलाहकार राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालको हस्ताक्षर मा जारी गरिएको‌ छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *